Miraf SongBook 11
Hrajte a trénujte jako profesionál!

Software Miraf SongBook je určen pro opravdové hudební "fajnšmekry". Zajistí kompletní správu vašich písní, textů, akordů, not a audio souborů a slouží jak k velmi pohodlnému trénovaní doma, tak k živému vystupování. Je primárně určen pro kytaristy, baskytaristy, hráče na mandolínu, banjo nebo ukulele, nicméně i ostatní hudebníci nebo zpěváci využijí jeho obrovských možností. Poskytuje nástroje pro tisk zpěvníků, textů, notových zápisů, akordů nebo tabulatur a s jeho pomocí vytváříte zpěvníky na profesionální úrovni.
K tomu navíc přidává stovky funkcí a modulů pro snadné trénování, živé hraní a hudební nauku.

Práce s akordy

Tvorba písní s akordovými značkami pro kytaru, banjo, mandolínu, ukulele nebo basu. Nepřeberné možnosti transpozice s použitím kapodastru, kvint-kvartového kruhu, transpozičních tabulek. Vlastní databáze akordů. Práce s tóny. Umístění akordových značek v textu, nad textem, horní index, bez i včetně závorek. Neomezené možnosti velikostí, fontů a barev.

Na jedno kliknutí z textu odeberete akordy nebo je zase snadno přidáte. K dispozici máte funkce na automatické označování akordů v textu, program podporuje složené akordy i akordy s indexem a zobrazuje obrázky akordů v textu.

Evropské nebo americké značení akordů, podpora křížků i béček, vlastní posloupnost transpozice.

Hudební archiv

Všechny vaše texty, noty, poznámky a audio soubory máte na jednom místě. Obsah máte sjednocený do kompletních databází, které můžete libovolně přesouvat, editovat, dělit a spojovat. Data můžete snadno vyhledávat, filtrovat nebo řadit. Pro ještě lepší přehlednost máte k dispozici playlisty, nebo filtrované seznamy. Program má opravdu velmi rozsáhlé možnosti exportu a importu dat. Podporuje export do RTF, PDF, TXT, XML a Android aplikace. Import z RTF, TXT, XML, ChordPro, LinkenSoft a další. Podpora grafických formátů JPG, PNG, BMP, GIF. V rámci kapely sdílíte vaše databáze. Kapelník upraví texty a ty jednoduše distribuuje ostatním členům, kteří jen provedou import. Mezi další užitečné funkce patří hledání duplicitních záznamů nebo hromadné operace v databázích.

Nadstandardní funkce

Automatická synchronizace dat Windows/Android
Výměna dat přes sociální sítě
Více než 1500 akordových značek pro kytaru, banjo, ukulele, mandolínu nebo dulcimer
Hodnocení písní, statistiky a známkování
  Modul pro trénování sluchu
Režim "Celá obrazovka"
Podpora projektorů a velkoplošných obrazovek
Metronom, Modul Klavír, Karaoke
Zápisník vlastních poznámek
Automatické doplňování akordů to textu
Vzdálené ovládání programu
Zálohování dat
MIDI přehrávač s transpozicí a tempem
Příjem a odesílání MIDI instrukcí
Ovládání pomocí pedalboardů a multiefektů

Živé hraní a přehrávání

Ke každé písni máte možnost si uložit audio soubor (například originál od interpreta, nebo váš vlastní hudební podklad - bubny, basa, atd.....). Podporované formáty jsou MP3, FLAC, WAV a MIDI. S efektovým přehrávačem získáte možnost transponovat vaše audio soubory do různých tónin (bez změny tempa), zrychlovat a zpomalovat je, trénovat jen určitou část písně - ideální pomocník do zkušebny. Tóninu audio souboru lze měnit během hry, hledat optimální tóninu, posílat výstup do různých zvukových karet a uložit upravený audio soubor. Nechybí možnost odloženého startu, ekvalizér, spektrální analyzátor a digitální efekty (Reverb, Chorus, Flanger, Compressor). Automatické posunování textu s nastavitelným řízením rychlosti u každé písně, takže ho využijete jako vlastní karaoke, nebo velkoplošné promítání textu (ve zkušebně, na koncertu). Posun textu podle předem daných pravidel - Karaoke. Audio PlayList je vhodný na přehrávání hudebních smyček nebo spouštění hudebního podkladu - vyplnění hudebních přestávek, spouštění audio reklam. Ovládíní pomocí MIDI. Vestavěný MIDI controller.

Tisk zpěvníků a vzhledy

Při vytváření vzhledu vašich zpěvníků máte neomezené možnosti. Pro jakoukoliv část textu můžete zvolit vlastní barvu, font a velikost. Na výběr máte tagy, kterými můžete vaše texty přizpůsobit k dokonalosti - návěští, poznámky, tabulatury, zvýrazněný text, značky pro sóla, sbory a mnohé další. S programem můžete odlišit, jakou část písně zpívá například sbor, jakou část zpívá muž nebo žena - vhodné pro kapelníky a aranžéry. S programem již nemusíte udržovat několik verzí textu. Prostě si jen zvolíte, pro koho v kapele tisknete, a program vše zařídí sám. V tiskovém modulu můžete tvořit vlastní obsahy, grafiku, loga, tvořit záhlaví a zápatí, připravit si hudební "taháky", třídit jednotlivé stránky, pracovat s vícesloupcovým textem a připravit zpěvníky pro finální tisk, nebo export do různých formátů. Vzhled vašich zpěvníků závisí pouze na vaší fantazii.

Hudební nauka

Kadence
Základy harmonie
Výuku hudebních intervalů
Temperované ladění
Přehledy různých značení not (pro MIDI)
Tvorba vlastních stupnic
Automatické generování akordů na základě intervalů
Hmatníky 4, 5 a 6-ti strunných nástrojů
Durové, mollové, pentatonické stupnice.
Výuka intervalů na klaviatuře
Ladění strunných nástrojů
.. a další a další funkce

Miraf SongBook  je možné provozovat na většině dnes běžných verzích operačního systému Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11). V případě instalace na tablet s Windows získáte ideální, jednoduchý a hlavně přenosný zpěvník s kompletní databází všech vašich písní a textů - vhodné na koncert, do zkušebny, nebo jen tak pro domácí trénování. Nemusíte si tak zpěvníky vůbec tisknout, stačí si s sebou vzít jen tablet nebo notebook a máte vše po ruce. Program obsahuje nadstandardní funkce, které v jiných programech nenajdete.

Miraf SongBook je dostupný také pro váš Android. Tato mobilní verze umožňuje zobrazit vaše písně a texty na všech zařízeních s operačním systémem Android a obsahuje základní funkce pro pohodlné hraní a trénování kdekoliv a kdykoliv. Můžete tak mít váš zpěvník na tabletu, mobilním telefonu, v televizi, prostě všude, kde lze instalovat Android aplikace. V pohodlí domova si připravíte vaše zpěvníky, přenesete do tabletu nebo telefonu a na koncert nebo zkoušku si s sebou vezmete jen přenosné zařízení a máte tak vždy vše u sebe a nemusíte s sebou nosit stohy papírových zpěvníků. Podrobné informace naleznete v sekci "Verze pro Android". 

Instalace aplikace (jak pro Windows, tak pro Android) je velmi jednoduchá a zvládne ji i úplný začátečník. Po instalaci na Windows je nutné provést elektronickou registraci. Z důvodu autorských práv je program dodáván bez databází, MP3 souborů a jiných multimediálních souborů. Další informace naleznete v sekci "Časté dotazy". Kompletní popis programu najdete v sekci "Návody", kde je pro každou část programu připraven elektronický video kurz. Software pochází od českého programátora a hudebního nadšence. Byl vytvořen ve spolupráci s českými hudebníky a je kompletně v českém a anglickém jazyce.

Kam dál?

Hrajte a trénujte jako profesionál!

Hudební software Miraf SongBook