Miraf SongBook pro Android
Hrajte a trénujte kdekoliv a kdykoliv!

Program Miraf SongBook pro Android je nadstavbou klasického programu Miraf SongBook pro Windows a umožňuje vám přenést vaše písně a texty do všech zařízení, která mají operační systém Android. Můžete tak hrát a trénovat kdekoliv a kdykoliv vás napadne - na tabletu, na mobilním telefonu nebo přímo v televizi. Připravte si v pohodlí domova vaše zpěvníky a na koncert nebo zkoušku si je s sebou vezměte v přenosném zařízení a těžký počítač nechte klidně doma. Mějte písně a texty vždy u sebe, třeba v mobilním telefonu.

Klíčové možnosti verze pro Android

 • Transpozice jednoduchých i složených akordů
 • Automatická transpozice podle nastavení kapodastru
 • Volba preferované transpozice - #, b, evropské, americké, vlastní transpozice
 • Uložení transpozice
 • Automatický posun textu s nastavením odloženého startu až 60 sekund
 • Editace textů a akordů
 • Zobrazení obrázků akordů
 • Přehrávání audio souborů (MP3, WAV, FLAC)
 • Spouštění přiložených souborů v externím prohlížeči
 • Preferované zalamování textu
 • Zobrazení obrázků - jpg, bmp, png, gif
 • Zobrazení tabulatur
 • Automatické doplňování znaků za návěštím
 • Jak a kde zobrazovat akordy - nad textem, horní index, včetně závorek [], v textu
 • Vypínání rotace a uspávání obrazovky
 • Možnost nastavení barvy textu, akordů, tónů, návěští, poznámek, tabulatur, názvu písně a interpreta, zvýrazněného textu (až 5 barev), pozadí písně
 • Možnost nastavení velikosti textu, akordů, tónů, návěští, poznámek, tabulatur, názvu písně a interpreta
 • Možnost vypnout nebo zobrazit akordy, tóny, návěští, poznámky, tabulatury, název písně a interpreta, zvýrazněný text, obrázky, nastavení kapodastru
 • Volba barvy pozadí akordů
 • Jednosloupcové nebo dvousloupcové zobrazení textu
 • Práce s kapodastrem
 • Orientace textu na výšku, na šířku
 • Zoom textu pomocí prstů
 • Rychlé hledání a filtrování seznamů písní
 • Poznámkový blok
 • Podpora proměnných a automatické doplňování
 • Neomezený počet databází
 • Podpora Playlistů
 • Načítání vlastní internetové databáze (on-line/off-line)
 • Automatická synchronizace dat Windows/Android
 • Vzdálené ovládání až deseti Android zařízení a 40 Windows PC
 • A mnohé další možnosti

Některé obrazovky verze pro AndroidJak funguje automatický přenos data z Windows na Android od verze 9?Synchronizace dat z Windows na Android probíhá jednoduše, rychle a hlavně online. Podmínkou je, aby zařízení byla po dobu synchronizace připojena k Internetu. Další podmínka je, aby verze Android aplikace byla minimálně 2.11 a verze Windows aplikace minimálně 9.10. Databáze uložené v Android aplikaci musí být vytvořeny ve verzi Miraf SongBook 9 pro Windows nebo novější. V případě, že máte databáze starší než z verze 9, musíte nejprve provést ruční přesun databází dle postupu níže (Jak funguje ruční přenos data z Windows na Android a naopak?). Verze operačního systému Android musí být minimálně 7.1.1.

Když jsou splněny tyto podmínky, synchronizace probíhá velmi jednoduše:
Ve verzi pro Windows si nastavte požadovanou databázi. Klikněte v záložce "Písně" na "Export dat na Cloud server". Program se zeptá, zda má přenášet také zápisník, playlisty a databázi akordů. Následně se data uloží na server. Doba kopírování je závislá na počtu písní v databázi. V případě, že chcete na server uložit více databází najednou (funguje od verze Miraf SongBook 10), klikněte na "Export dat na Cloud server - více databází" a zaškrtněte požadované databáze.

V Android verzi jděte do Nastavení programu a dále z menu zvolte "Stažení databází". Zadejte prvních 12 znaků z vašeho registračního čísla (zadáváte pouze jednou při prvním nastavení) a klikněte "Import dat z Cloud serveru". Tím dojde ke stažení databáze, playlistů, zápisníku a databáze akordů (podle toho, co jste zvolili při exportu z Windows). Vaše původní databáze se nahraje do složky BACKUP v adresáři DATABASE a slouží jako případná záloha, ke které se můžete vrátit. Jestliže nemáte v záložce "Stažení databází" tlačítko "Import dat z Cloud serveru", používáte patrně starší verzi databáze a musíte si databázi nejprve ručně přenést z verze Miraf SongBook 9 nebo novější (Windows verze).
Pro jednu databázi je limit 1000 písní.

Pro verzi Miraf SongBook 9:
V případě, že máte více databází, musíte každou databázi přenést samostatně. Na Cloud serveru zůstane uložena vždy ta poslední.
Pro verzi Miraf SongBook 10 a novější:
Můžete uložit jednu nebo všechny databáze najednou (nebo vybrat seznam). Na Cloud serveru zůstane uložena vždy poslední sada vybraných databází.


Jak funguje ruční přenos data z Windows na Android a naopak?
V programu Miraf SongBook pro Windows si označíte písně, které požadujete přenést do Androidu a vyexportujete si databázi přes záložku "Písně/Export vybraných písní pro Android aplikaci". Zadejte jméno nové databáze a uložte na disk. Tuto databázi (soubor s příponou amsb) si přenesete do vašeho tabletu/telefonu. Pro přenos souborů můžete využít USB kabel, bluetooth, poslat emailem do telefonu, Google Disk, Dropbox a mnohé další programy. Můžete využít libovolný přenos, který běžně používáte. Na cílovém zařízení databázi (soubor s příponou amsb) nahrajete do cesty, kde máte program nainstalovaný (obvykle to bývá cesta "/mnt/sdcard/MirafSongBook" nebo "/storage/emulated/0/MirafSongBook") do adresáře DATABASE. Vaše obrázky (pokud je používáte) přeneste do adresáře IMAGE, MP3 soubory do adresáře MP3, MP3 Playback soubory do MP3PLAYBACK, přiložené soubory do adresáře FILE a playlisty do adresáře PLAYLIST - adresářová struktura na Windows a Android je stejná. Program automaticky rozpozná vaši databázi a při následném spuštění ji otevře. Můžete použít libovolný počet databází - maximální velikost jedné databáze pro Android je 1000 písní.

Opačný postup přenosu z Androidu na Windows:
Na zařízení s Androidem jsou databáze (soubory s příponou amsb) umístěny obvykle v cestě "/mnt/sdcard/MirafSongBook/" nebo "/storage/emulated/0/MirafSongBook" a nebo tam, kde máte program nainstalovaný. Databáze z adresáře DATABASE přeneste do počítače s OS Windows, kde máte nainstalovaný Miraf SongBook. Pro přenos můžete využít USB kabel, bluetooth, Google Disk, Dropbox a mnohé další způsoby přenosu, které podporuje vaše zařízení. V případě, že máte k písním asociovány nějaké obrázky (v adresáři IMAGE), MP3 soubory (v adresáři MP3), MP3 Playback soubory (v adresáři MP3PLAYBACK), přiložené soubory (v adresáři FILE) a Playlisty (v adresáři PLAYLIST), přeneste je také a uložte do adresáře IMAGE, MP3, MP3PLAYBACK, FILE, PLAYLIST tam, kde máte vaše databáze a zpěvníky - adresářová struktrura Windows a Android je stejná. V Miraf SongBook pro Windows poté zvolte záložku "Píseň/Import z Android aplikace", vyberte přenesený soubor z disku přes tlačítko "Otevřít XML/AMSB a importovat". Písně se načtou do pravé části obrazovky. Po dokončení importu zvolte buď možnost "Připojit vybrané písně k aktuální databázi" nebo zadejte jméno nové databáze a stlačte tlačítko "Uložit".

Jak využít internetovou databázi?
Jedná se o velmi praktické a moderní řešení pro zařízení Android s přístupem na internet. Například váš kapelník vytvoří databázi vašich písní a textů a vystaví ji na vaše webové stránky, nebo někde na internetu (přes protokol HTTP). Každý člen kapely si ve svém zařízení nastaví cestu na tuto internetovou databázi a písně se mu automaticky budou zobrazovat rovnou v tabletu/telefonu. Když kapelník opraví nějaké texty nebo akordy, tak každý člen, který má tuto databázi nastavenou, automaticky vidí všechny změny a má písně stále aktuální a sám nemusí nic opravovat. Tento systém můžete například využít pro vaše fanoušky, kteří mohou mít vaše písně stále aktuální.
Internetovou databázi si můžete také stáhnout pro off-line použití (bez připojení k síti).

Můžete vyzkoušet naší testovací internetovou databázi: http://www.miraf.cz/pisne.amsb

Kde stáhnu verzi pro Android?

Verzi pro Android stáhnete zdarma z obchodu Google Play (jméno aplikace Miraf SongBook) přímo z vašeho zařízení nebo zde: Google Play
Podporovaná verze Androidu je 4.4. a novější.
Stažení a používání verze pro Android je zdarma, nicméně bez zakoupené verze pro Windows si nepřipravíte vaše vlastní databáze a zpěvníky. Pro používání mobilní verze pro Android musíte mít Miraf SongBook pro Windows minimálně ve verzi 5.40.

Kam dál?

Hrajte a trénujte jako profesionál!

Hudební software Miraf SongBook